آموزش مشاور املاک حرفه‌ای

  • تعداد پسندها

    0
  • تعداد بازدید

    222
  • تعداد نظرات

    0

اگر شما یک مشاور املاک مبتدی بوده و تصمیم دارید در شغل مشاور املاک حرفه ای شوید، ما در آموزش مشاور املاک حرفه ای ۱۰ ویژگی یک مشاور حرفه ای را به شما آموزش می دهیم. شما می توانید با یادگیری اصول آموزش مشاور املاک و بکار گیری آنها در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

ویژگی اول آموزش مشاور املاک حرفه ای. در مواجه با مشتریان اول اجازه دهید مشتری به بیان احساسات و درخواستهای خود پرداخته و سپس شما می توانید بر طبق خواسته آنها موضوع را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید هیچگاه قبل از اینکه مشتری خود را بشناسید شروع به راهنمائی و پیشنهاد نکنید.

ویژگی دوم آموزش مشاور املاک حرفه ای. یک مشاور املاک موفق کسی است که شنونده خوبی باشد. ابتدا اجازه دهید که مشتری مشکلات، نیازها، خواسته ها و انتظارات خود را بیان نموده و سپس شما در نقش یک مشاور به تمامی سوالات پاسخ دهید.

ویژگی سوم آموزش مشاور املاک حرفه ای. این را فراموش نکنید که تمام مراجعه کنندگان و مشتریان برای شما یکسان بوده و به عنوان یک مشتری بالقوه که توانایی تبدیل به مشتری بالفعل را دارد برای شما بشمار می روند لذا به همه مراجعین خود به یک چشم نگاه کنید.

ویژگی چهارم آموزش مشاور املاک حرفه ای. همیشه فهرستی از املاک و واحدهای مسکونی با ویژگیها و شرایط پرداخت مشابه هم به صورت آماده و در دسترس داشته باشید. در این صورت هنگام مراجعه مشتری شما می توانید فهرستی از املاک و واحدهای نزدیک به درخواست مشتری را آماده نموده و برحسب اولویت به مشتری ارائه نمائید.

ویژگی پنجم آموزش مشاور املاک حرفه ای. سعی کنید با مشتری در مورد خواسته و نیاز مشتری گفتگو کرده و ضمن ایجاد حس اعتماد در مشتری به توافق اولیه در مورد ویژگیهای ملک مورد تقاضا برسید. این یک اصل مهم در آموزش مشاور املاک است که مشتری به شما اعتماد و اطمینان پیدا کند.

ویژگی ششم آموزش مشاور املاک حرفه ای. چنانچه مشتری دارای خواسته غیرمنطقی و نامعقول است سعی کنید به طور مستقیم این مسئله را به او گوشزد نکنید بلکه با گفتن مثالهای نقض در خصوص موارد مشابه این مساله را به مشتری بفهمانید که خواسته اش غیرمنطقی است.

ویژگی هفتم آموزش مشاور املاک حرفه ای. همواره در حال یادگیری باشید. سعی کنید اطلاعات در مورد املاک منطقه، وضعیت مسکن، معلومات عمومی، فراگیری اصول آموزش مشاور املاک و هرآنچه که فکر می کنید یک مشاور باید داشته باشد را کسب کنید. از آنجائیکه شما زمان زیادی را با مشتری سپری خواهید کرد لذا آمادگی لازم جهت پاسخگوئی به سوالات مشتری را داشته باشید.

ویژگی هشتم آموزش مشاور املاک حرفه ای. یک مشاور املاک حرفه ای باید بداند که چه مواقعی لازم است صحبت کند و مشتری را در راه رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمائی نموده و چه موقع کمتر حرف بزند. یکی از اصول مهم آموزش مشاور املاک این است که پس از پایان بازدید مشتری باید به مشتری فرصت تفکر و تصمیم گیری بدهید. مشتری در این مرحله باید واحدهای بازدید شده را بررسی نموده و به نتیجه جهت برگزاری نشست و انعقاد قرارداد برسد.   

ویژگی نهم آموزش مشاور املاک حرفه ای. با انرژی، مثبت و با انگیزه کار کنید. اگر شما می خواهید به عنوان یک حرفه ای موفق شوید باید منفی نگری را کنار بگذارید. روحیه مثبت شما در جلب توجه مشتری و جذب مشتریان عامل کلیدی در موفقیت انجام معامله است.

ویژگی دهم آموزش مشاور املاک حرفه ای. پس از آمادگی فروشنده و خریدار جهت برگزاری نشست عقد قرارداد، شما تقریبا ۹۰ درصد راه را طی کرده اید اما این به معنای پایان معامله نیست. با طرفین معامله هماهنگ نمائید که در وقت تعیین شده در بنگاه حاضر شوند. با مدیر قراردادها هماهنگی لازم را بعمل آورده و تمام تلاش خود را انجام دهید که عقد قرارداد اتفاق بیفتد. موارد زیادی وجود داشته که طرفین قرارداد در جلسه حاضر شده ولی منجر به عقد قرارداد نشده است. قوانین آموزش مشاور املاک می گوید که اگر موردی وجود داشت که مورد توافق یکی از طرفین نبود سعی کنید با گفتگو و در حضور طرف دیگر آنرا برطرف کنید ولی چنانچه یکی از طرفین اصرار بر حرف خود داشت و به اصطلاح یک کلام بود وقت آن است که او را به بیرون از جلسه هدایت نموده و بطور خصوصی از مشکلات موجود در خرید یا فروش ملک و اینکه در صورت از دست رفتن این معامله پیدا کردن مورد بعدی مشکل است و سایر موارد از این قبیل؛ او را راضی به عقد قرارداد نمائید.

اخبار مشــابه

دیدگاه و نظرات

نظر خود را وارد کنید

نقل و قول / پاسخ به :