افزایش تقاضای آپارتمان ۱۰ سال ساخت

 • تاریخ ارسال

  یکشنبه 12 آبان 1398
 • فرستنده

  مدیریت سیستم
 • شاخه بندی

  اخبار مسکن
 • تعداد پسندها

  0
 • تعداد بازدید

  844
 • تعداد نظرات

  0

در روزهای اخیر بازار مسکن در تهران شاهد تقاضای جدید در گروه آپارتمان‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت بوده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، این روزها تمایل به خرید آپارتمان‌های با سن بنای بیش از ۱۰ سال در میان تمام گروه‌های متقاضی خرید مسکن اعم از خانه اولی‌ها و کسانی که قصد تبدیل به احسن دارند، افزایش یافته است.

علیرغم مطلوبیت  آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز
با وجود مطلوبیت بسیار زیاد آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز در میان متقاضیان مسکن، اما جهش قیمت‌ها بسیاری از گروه‌ها را وادار به جست‌وجو در گروه آپارتمان‌های میانسال و حتی کهن‌سال کرد، طوری که به اذعان مشاوران املاک، در روزهای اخیر بسیاری از خانه اولی‌ها در بدو ورود به بنگاه اعلام می‌کنند که به دنبال خانه مناسب سکونت با سن بنای حدود ۱۰ ساله هستند.
کانون اصلی فایل‌های قیمت مناسب
به شکل متعارف دو رقمی شدن سن بنا موجب تنزل یک پله‌ای قیمت مسکن در مقایسه با آپارتمان‌های ۴ تا ۹ سال ساخت می‌شود و در نتیجه امکان خرید با قیمت مناسب‌تری برای جست‌وجوگران ملک در این گروه سنی وجود دارد. در عین حال با عبور سن بنا از مرز ۱۵ سال نیز با توجه به اینکه ملک دیگر امتیاز دریافت وام برای خانه اولی‌ها را از دست می‌دهد، یک رتبه قابل توجه تنزل قیمت دوباره رخ می‌دهد. بر این اساس بازه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال آپارتمان‌ها، کانون اصلی فایل‌های قیمت مناسب در بازار مسکن به شمار می‌آید.
سرگردانی متقاضیان
با این حال مشکل اصلی فایل‌های قیمت‌ مناسب موجود در بازار این است که اغلب آنها از امکانات حداقلی و ضروری نظیر آسانسور و پارکینگ برخوردار نیستند و همین موضوع فاز جست‌وجوی متقاضیان خرید مسکن را طولانی‌تر می‌کند. این شرایط موجب شده بسیاری از خانه اولی‌هایی که از ابتدای تیر ماه وارد بازار مسکن شده‌اند، هنوز سرگردان و در فاز جست‌وجو باشند.

اخبار مشــابه

دیدگاه و نظرات

نظر خود را وارد کنید

نقل و قول / پاسخ به :